מפה צור קשר אודות המכון הדמיה כללית הדמית שד דף הבית  
 
 
עמוד 1/5
מניעה מתחילה בלקיחת אחריות אישית על החיים


מטרת הבדיקה הראשונה בחשיבותה היא לא להתמקד דווקא בגילוי ממצא סרטני בר קיימא אלא לאתר מצב בעל סיכון עתידי להתפתחות ממצא כזה ובכך לנצל את חלון ההזדמנויות למניעת סרטן מלכתחילה.

במקרה ודירוג הסיכון עפ"י הבדיקה נקבע בין TH3 –TH5, ו/או דורגת בדירוג הורמונאלי (דומיננטיות אסטרוגן בשד)
גבוה כ- 3-4, נקיטה בצעדי מנע להורדת דירוג הסיכון תהיה צעד חכם עם ראייה לעתיד בטוח.

ביכולתנו לבדוק האם נקיטת צעדי המנע אכן מורידים את הסיכון ע" השוואה בין בדיקת ההדמיה התרמוגרפית לפני ואחרי נקיטת אמצעי המניעה בהתפתחות שאינה תקינה.

עיסוקו העיקרי של המכון להדמיה תרמוגרפית הוא המעקב אחר בריאות השד ע"י בדיקות מעקב שנתיות או בתדירות אחרת עפ"י דירוג הסיכון הנגזר מהבדיקה בכל פעם.

ישנה חשיבות רבה להשוואה בין ממצאי ההדמיות החוזרות ובעיקר בין ההדמיה הראשונה לשנייה בהן נקבע המתאר התפקודי של השד, דבר המשמש כמקור להשוואה עתידית להדמיות הבאות למשך כל החיים.

מניעה עדיפה על גילוי מוקדם, גילוי מוקדם עדיף על גילוי ממצא ממוקד וגילוי ממצא ממוקד עדיף על גילוי מאוחר של ממצא מפושט.


על פי סטטיסטיקה עכשווית, אחת מתוך 9 נשים בישראל תחלינה בסרטן שד. אחוז זה עלה בהדרגה, למרות ההתקדמות הרפואית. עם סטטיסטיקה מאיימת שכזו יותר ויותר נשים מעוניינות לדעת כיצד ניתן למנוע סרטן שד.

• ראוי להדגיש כי המידע המובא כאן אינו מחליף טיפול רפואי במצב של מחלה מאובחנת אלא מיועד כעצה אפשרית למניעה והורדת גורמי סיכון באורח החיים וכהשלמה אפשרית לטיפול רפואי מקובל.

כיום טיפול המניעה היחיד שקיים ברפואה הקונבנציונלית הינו לקיחת תרופה בשם טמוקסיפן לנשים עם סיכון גבוה לסרטן שד כגון נשים שנמצא אצלן מוטציה בגן BRCA1. לנשים אלו סיכון של 85% לחלות בסרטן השד. אך לצד הטמוקסיפן תופעות לוואי רבות כגון נזק עיני (ניוון המקולה), דכאון, נטייה ליצירת קרישיות יתר, תופעות מנופאוזה, סיכון גבוה לסרטן כבד ואסטמה.

הקשר בין אחוז חולות סרטן השד לאורח החיים המערבי הוא ברור ולא משתמע לשני פנים. בתרבויות בהם אחוז השומן במזון נמוך ועיקר התזונה מושתתת על פירות, ירקות ודגנים מלאים, אחוז סרטן השד נמוך מאוד. דוגמא לכך היא נשות המזרח הרחוק. תזונה מסורתית מזרחית מקושרת עם סיכון נמוך לסרטן שד. תזונה ים תיכונית מסורתית מקושרת עם סיכון בינוני והתזונה המערבית מקושרת עם סיכון מאוד גבוה. הבעיה היא שחוקרי הרפואה המערבית לא מסתכלים על התמונה השלמה כי אם מחפשים תרופת פלא, מרכיב אחד, תשובה אחת, שתהווה פתרון אולטימטיבי.


גישת המניעה מבוססת על שינויים באורח החיים בתחומים התזונתי, הרגשי והסביבתי.

תזונה:

יש לאכול מעט מוצרים אורגניים שמקורם בחיות המוזנות בעשב:
בשר, חלב, גבינה, יוגורט, ביצי אומגה 3 מתרנגולות שתזונתן זרעי פשתן.
• יש להפחית בצריכה של סוכר, קמח לבן, מוצרים המכילים חומצות שומן מסוג אומגה- 6 (שמן חמניות, שמן תירס, שמן סויה, שמן חריע, מרגרינה, שמנים מוקשים וחצי מוקשים, שומנים לא אורגניים מהחי, בשר, ביצים ומוצרי חלב.)
• מאידך יש להגביר את צריכת חומצות השומן מסוג אומגה 3 (דגים, פירות ים, בשרים עם תווית "אורגני")
• להגביר צריכה של תזונה נוגדת סרטן כגון כורכומין, תה ירוק, פירות וירקות (מגוונים ככל האפשר) תפריט נוגד סרטן מורכב בעיקר מירקות וקטניות יחד עם שמן זית, קנולה, פשתן או חמאה אורגנית, שום, צמחי מרפא ותבלינים. בשר וביצים הם עניין לבחירה והם למען הוספת הטעם בעיקר. מעניין הוא שתפריט זה הוא ניגודו הגמור של התפריט המערבי הטיפוסי.
• יש לסנן מי ברז ע"י מסנן פחם או אוסמוזה הפוכה או לשתות מים מינרלים .

ההדמיה התרמוגרפית אינה מחליפה ממוגרפיה או כל בדיקה אחרת ו/או הנחיה של הרופא המטפל


Next
 
 
על סרטן השד
Herbal Extract Inhibits Angiogenesis

     
www.thermomed.co.il | רחוב בראון 6, הרצליה 4658088 | טל. 09-9568866 | פקס. 09-9566656 | E-mail. info@thermomed.co.il
© כל הזכויות שמורות למכון להדמיה תרמוגרפית

Designed By FreeMind - Orna Ohayon
| Built By Lilush-Design