מפה צור קשר אודות המכון הדמיה כללית הדמית שד דף הבית  
 
 
ההדמיה התרמוגרפית כסמן לסרטן השד:

מחקרים מוכיחים כי ממצאים לא תקינים בהדמיית האינפרא אדום של השד נחשבים לסמן היחיד החשוב ביותר לסיכון גבוה להתפתחות סרטן השד, ממצא החשוב פי 10 פעמים מההיסטוריה הרפואית למחלה. בהתאם לכך, אצל נבדקות בעלות ממצאים לא תקינים במספר בדיקות עוקבות, תוצאות הבדיקה מהוות סמן לסיכון גבוה להתפתחות עתידית של סרטן השד.
 

 
בדיקות מעקב בתדירות התלויה במספר גורמים מתבצעות על מנת לנטר את בריאות השד. צעד זה מאפשר לנקוט באמצעים מניעתיים להקטנת הסיכויים להתפתחות סרטן השד, כמו שינויים באורח החיים, התייעצות עם רופא השד בנושאי שיפור בריאות השד וכו'. ע"י מעקב סדיר אחר בריאות השד עם בדיקות הדמיה תרמוגרפיות סדירות, בדיקות מישוש שד עצמיות וע"י רופא ובדיקות אחרות עפ"י הצורך, לאישה יש סיכוי הרבה יותר טוב למנוע את סרטן השד מלכתחילה או לפחות לאתר התפתחות סרטנית בשלביה המוקדמים ולמנוע גידול שד אלים.

8-10 שנים לוקח לגידול בגודל של אפונה להתפתח.
הדמיה תרמוגרפית דיגיטלית יכולה להצביע על הסימן הראשון להתפתחות של גידול זה.

כמו טביעת אצבעות, לכל אישה מפה תרמוגרפית אופיינית של התפשטות החום בשדיים. כל שינוי בטביעת התפלגות החום האופיינית לשד מסוים המתבטאת לאורך מספר בדיקות מעקב (בדיקות לאורך חודשים ו/או שנים) עלולה להצביע על סימן מוקדם לחוסר תקינות.
במקרה שנחשדת התפתחות סרטנית, מידע זה שימושי להכוונה לבדיקות נוספות והערכת רופא.

יכולת הבדיקה לאתר סיכון עתידי להתפתחות סרטן שד ויכולתה לעקוב אחר תפקוד השד ללא סיכונים בריאותיים, מהווה את אחת מאבני הדרך החשובות ביותר בתחום המניעה, המעקב והגילוי המוקדם של סרטן השד.


מחקרים מעידים על עליה של 61% באחוזי ההישרדות מסרטן השד, כאשר משלבים את ההדמיה התרמוגרפית עם הצילום הממוגרפי.


   
יכולת ההדמיה התרמוגרפית, לאתר התפתחות שלב קדם סרטני בשד או סימנים לסרטן בשלביו המוקדמים ביותר, מבוססת על יכולת ייחודית של ההדמיה לנטר את השונות במתאר החום של השד הנגרמת ע"י שינויים מוקדמים בתפקוד רקמת השד. עם זאת, אין ביכולת ההדמיה התרמוגרפית לאתר במדויק את מיקום הגידול, דבר הממקם את בדיקת ההדמיה בנוסף לבדיקת ממוגרפיה ולבדיקת רופא ולא לבדה ו/או במקומן של בדיקות אלו. בהתאמה לכך, גם בדיקת הממוגרפיה אינה מחליפה את בדיקת ההדמיה התרמוגרפית, אלא בדיקות אלו משלימות האחת את השניה.
שימוש מושכל בשילוב הבדיקות של בדיקת המישוש העצמי, בדיקת רופא, ההדמיה התרמוגרפית וצילום ממוגרפי ביחד, מספקים את שיטת הגילוי המוקדם היעילה ביותר הקיימת היום.

אם ממצא לא תקין יטופל עוד בשלביו הראשוניים, אחוזי ריפוי הגבוהים מ-95% אפשריים בהחלט, אולם, שאיפתנו העיקרית בשלוב בדיקת ההדמיה התרמוגרפית היא למנוע מראש התפתחות סרטנית ואף לא להגיע למצב של טיפול ו/או התמודדות עם המחלה. במצב בו נקראים סימנים מוקדמים העלולים להעיד על רמת סיכון עתידית ,נוכל לנקוט באמצעים להקטנת/הרחקת הסיכון מבעוד מועד.


ההדמיה התרמוגרפית אינה מחליפה ממוגרפיה או כל בדיקה אחרת ו/או הנחיה של הרופא המטפל


   
 
למי הבדיקה מתאימה
מקרים לדוגמא שד
צעדי מנע
     
www.thermomed.co.il | רחוב בראון 6, הרצליה 4658088 | טל. 09-9568866 | פקס. 09-9566656 | E-mail. info@thermomed.co.il
© כל הזכויות שמורות למכון להדמיה תרמוגרפית

Designed By FreeMind - Orna Ohayon
| Built By Lilush-Design