חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
המכון להדמיה תרמוגרפית

מהו מהלך הבדיקה

הביקור שלך אצלנו במכון להדמיה תרמוגרפית הינו הליך מורכב ויסודי. זה מתחיל בהכנות קפדניות שלך בבית בטרם הגעתך לבדיקה (ראי דף הוראות הכנה לבדיקה).
ברגע הגעתך למכון תתבקשי למלא שאלון היסטוריית בריאות השד. לאחר מכן אחד מאנשי הצוות יסביר לך את הליך ההדמיה ויעבור איתך על שאלון בריאות השד. מרגע זה, תישארי בחדר הבדיקה לבדך כאשר אזור הצילום חשוף למשך 15 דקות בכדי שחום גופך יגיע לטמפרטורה יציבה ויתאקלם לתנאי חדר הצילום. לאחר זמן המתנה קצר זה, תבוצע ההדמיה שתמשך דקות ספורות.

* הצילומים נקלטים בזמן אמיתי ע"י מצלמת אינפרא אדום רגישה ביותר ונשלחים למחשב המערכת לצורך פענוח ויזואלי של הנתונים.( התמונות שמתקבלות נשמרות בארכיון לצורך דיוק בהשוואה של הדמיה עתידית, ובכדי שנוכל לעקוב אחר בריאות השד לאורך זמן).
תוכניות מחשב מתקדמות מאפשרות לנו לבודד משתני טמפרטורה, לבצע ניתוח של מערכת כלי הדם, ועוד.

* בתום הליך ההדמיה ועיבוד הנתונים כחלק מהפיענוח הראשוני יישלחו הצילומים למרכז פענוח בעל מומחיות ספציפית בהדמיה תרמוגרפית של השד בארה"ב, שם יבחנו וידרגו את רמת הסיכון. תוך שבועיים נספק לך דו"ח ממצאים מפורט על גבי דיסק שיכיל את התמונות , דו"ח ממצאי דירוג הסיכונים, מידע על הבדיקה ועל בריאות השד.

* לאחר שהתמונות עברו ניתוח הן זוכות לדירוג המסתמך על פרוטוקול המקובל הסטנדרטי והקפדני של האקדמיה הבין לאומית לתרמוגרפיה קלינית והאקדמיה האמריקאית לתרמוגרפיה קלינית.

חשוב להדגיש כי דירוגי הסיכון שיקבעו ע"י המפענח אינם מורים על גילוי ממצא סרטני אלא על דרגות סיכון להתפתחות ממצא כזה בהווה או בעתיד. בהתאמה לדירוגי הסיכון בתוצאות הבדיקה, יינתנו המלצות לבדיקות נוספות ו/או להמשך מעקב תרמוגרפי.
בהסתמך על תוצאות ההדמיה,ייתכן ויידרשו סריקות תרמוגרפיות עתידיות על מנת לעקוב אחר בריאות השד.
מטרת הבדיקה החשובה ביותר היא להעלות את רגישות יכולת הגילוי המוקדם של התפתחות לא תקינה ברקמת השד העלולה לגרום לסרטן בשד. בדיקה זו אינה מהווה תחליף מוחלט לבדיקת הממוגרפיה אך מוסיפה מידע נוסף וחיוני המשמעותי לגילוי סימנים מוקדמים למחלה ובעיקר לצורך מניעת המחלה מלכתחילה.

ממצא חריג

ממצא תקין

 

ההדמיה התרמוגרפית אינה מחליפה ממוגרפיה או כל בדיקה אחרת ו/או הנחיה של הרופא המטפל