המכון להדמיה תרמוגרפית
 1. מהי בדיקה זו?
  בדיקת ההדמיה מאפשרת הערכה של הפרעות ברקמה הרכה כמו בפציעות ספורט, תאונות דרכים, נקעים, קרעים בגידים וברצועות ודלקות ברקמות רכות, או דלקות פרקים, בעיות בעמוד השדרה, כאבי גב, צוואר, כתפיים, שכמות וגפיים.
 2. במה זה יכול לעזור לי?
  הבדיקה עוסקת בגילוי ומעקב אחר הסיבות לכאבים באזורים שונים ולצורך גילוי מוקדם של בעיות בעלות פוטנציאל להתפתח גם באיזורי סטרס שבהם עדיין לא מורגש כאב.
  בכך תורמת הבדיקה למניעה של בעיות באיזורים המועדים לפורענות ומאפשרת מעקב אחרי החלמה ושיקום אזור פגוע לצורך הערכת כשירות, הערכה של אזור דלקתי (כמו בדלקות פרקים או שרירים רצועות וגידים) ובהערכה וגילוי של הפרעות בזרימת הדם בורידי הרגליים.
 3. האם זה מחליף בדיקות אחרות?
  הבדיקה אינה מחליפה בהכרח בדיקות אחרות, אלא משמשת ככלי אבחוני הבודק את הבעיה מזווית ראיה שונה וייחודית.
  בדיקה זו משמשת להערכה תפקודית של האיזור הפגוע, וככזו מספקת מידע שאינו ניתן להשגה בבדיקות המבניות הקיימות, כגון: צילומי רנטגן, CT, MRI, אולטרא-סאונד.
  כמו כן, הבדיקה יכולה להעריך בצורה ייחודית מקרים שבהם המטופל מרגיש בכאבים שעל פי הבדיקות הקיימות לא נמצאת להן סיבה ברורה, או במקרים בהם דרושה הערכה נוספת לקביעת דרך הטיפול, מעקב אחר תהליך הריפוי והשיקום וחיזוי תוצאות הטיפול וההחלמה.
 4. למי זה מתאים?
  אנשים עם כאבים על רקע שריר / שלד / מפרק, למקרים שלאחר תאונות ופציעות, לספורטאים, לאנשים עם בעיות זרימת דם ברגליים ולמקרים שבהם סיבת הכאב אינה ברורה ויש קושי בהתאמת הטיפול הנכון והיעיל.
 5. מדוע זה לא נפוץ אם הבדיקה כל כך-טובה?
  בדיקה זו הינה ייחודית וחדשנית, ועוסקת בהערכה תפקודית ועל-כן משלימה מידע חיוני במקרים רבים שלא ניתן לקבלו בבדיקות הקיימות שבעיקר מבוססות על הערכה מבנית.
  רבים מן הרופאים בתחומים אלה עדיין לא מכירים אותה או לא מאומנים בסוג זה של טכנולוגיה ועל כן מתבססים על הבדיקות הקיימות, אך המידע מבדיקה זו יכול להסביר מצבים שאינם ברורים בנוגע לאבחונים, לדרך טיפולם וליעילות הטיפול.
  בחו"ל, נעשות בדיקות אלה לחקר ביצועי ספורטאי עילית תחרותיים הסובלים מעומס פיזי רב, להערכת הנזקים ומעקב שיקומי אחר פצועי תאונות דרכים לצורך הערכת או הוכחת כשירות / נכות בתביעות משפטיות על נזק גופני ובהפרעות שריר/שלד/מפרקים שונים.
  נשמח לתת לרופא המטפל שלך מידע נוסף זה.
 6. על מה מבוססת הבדיקה / איזו בדיקה זו?
  ברוב המקרים של הפרעות שלד / שריר / מפרק וכלי הדם, אחד מתוצרי הלוואי יתבטא בפליטת חום מוגבר מהאזור הפגוע במתארים שונים.
  הבדיקה עוסקת בקריאת מתאר פליטת החום מהאיזור הבעייתי, המייצג את ההפרעה.
  בבדיקה זו נעשה שימוש בטכנולוגיה ייחודית, חדשנית וחלוצית במערכת מיפוי אינפרא-אדום, תרמוגרפית דיגיטלית בזמן אמת, וברזולוציה גבוהה מאוד, המסוגלת לקרוא את פליטת חום הגוף וברגישות של 0.07C על פני האזור הנבדק.
  המערכת מחשבת את נתוני חום האזור הנבדק ומתרגמת אותם לתמונה דיגיטלית.
  התמונה מפוענחת ע"י תרמולוגים מוסמכים ובעלי נסיון רב בתחום.